Menu

Norwegian

1

Norwegian - Bagaż podręczny

Każdy pasażer tanich linii lotniczych Norwegian może zabrać na pokład jedna sztukę bagażu podręcznego o wymiarach 55 x 40 x 23 cm. Natomiast waga bagażu podręcznego w Norwegian uzależniona jest od taryfy, w której pasażer podróżuje oraz od trasy. Pasażerowie taryf LowFare i Premium mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze do 10 kg. Pasażerowie linii Norwegian podróżujący w taryfie Flex mogą zabrać na pokład bagaż podręczny do 15 kg. Wyjątkiem są trasy do Dubaju. Tu każdy pasażer Norwegian może zabrać bagaż podręczny o wadze do 8 kg, bez względu na taryfę podróży.

Wszystkich pasażerów obowiązują te same zasady bezpieczeństwa dotyczące zawartości bagażu podręcznego w liniach Norwegian. Podobnie, jak we wszystkich liniach lotniczych, najważniejsze zasady dotyczą przewozu płynów. Każdy pasażer może zabrać na pokład maksymalnie 1 litr płynów umieszonych w małych (100 ml), przezroczystych pojemnikach. Pojemniki te należy umieścić w jednolitrowej, przezroczystej torebce i przedstawić osobno podczas kontroli na lotnisku. Przepis ten dotyczy wszystkich płynów przewożonych w bagażu podręcznym liniami Norwegian – zarówno napojów, jak i kosmetyków – szamponów, żeli pod prysznic, perfum itp.

Wyjątek stanowią pokarmy dla dzieci oraz leki. Leki w ilości niezbędnej na czas podróży należy przedstawić osobno podczas kontroli. Podobnie z jedzeniem i piciem dla małych dzieci. W tym wypadku rodzice lub opiekunowie mogą być poproszeni o skosztowanie produktu podczas kontroli.

 

 

Ponadto, podróżując tanimi liniami lotniczymi Norwegian, w bagażu podręcznym nie można przewozić przedmiotów niebezpiecznych, które mogą być użyte jako broń. Mogą to być nożyczki, parasolka z ostrym zakończeniem czy finka. Ostatecznie jednak to osoba przeprowadzająca kontrole na lotnisku decyduje, czy pasażer może wnieść dany przedmiot na pokład samolotu.