Menu

Norwegian

1

Norwegian - Bagaż rejestrowany

Bagaż rejestrowany w Norwegian nie jest wliczony w cenę w podstawowej taryfie. Dotyczy to wszystkich tras – zarówno krótkich, jak i długich. Pasażerowie podróżujący w pozostałych taryfach w cenę biletu mają wliczony jeden bagaż rejestrowany o maksymalnej wadze 20 kg. Tanie linie lotnicze Norwegian nie określają, jakich wymiarów może być bagaż rejestrowany.

Bagaż nadawany można w Norwegian dodatkowo wykupić. Cena uzależniona jest od taryfy i trasy lotu. Dopłata za każdy dodatkowy kilogram bagażu na lotnisku może okazać się wyższa niż wcześniejsze wykupienie dodatkowego bagażu. Należy również pamiętać, że w liniach Norwegian, podobnie jak u innych europejskich przewoźników, obowiązują ograniczenia wagi bagażu rejestrowanego związane z bezpieczeństwem osób pracujących na lotnisku. Pojedyncza sztuka bagażu rejestrowanego w Norwegian nie może być cięższa niż 32 kg. Taki bagaż należy podzielić na dwa, w przeciwnym razie zostanie wysłany lotem cargo, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

 

 

W bagażu rejestrowanym nie można przewozić substancji łatwopalnych czy wybuchowych oraz przedmiotów, których przewóz ograniczają przepisy celne lub inne krajów na trasie lotu. Mogą to być alkohol, tytoń, mięso, wędliny, owoce, warzywa, kwiaty, odzież czy galanteria skórzana itp. Przed podróżą sprawdź przepisy kraju, do którego lecisz.