Menu

Norwegian

1

Norwegian - Informacje

Tanie linie lotnicze Norwegian powstały w 1967 roku. Przez lata norweskie linie zmieniały nazwy i zasady funkcjonowania, aż do bankructwa w 1993 roku. Linie lotnicze Norwegian ponownie zaczęły obsługiwać pasażerów w 2002 roku. Do dzisiaj linie są największym tanim przewoźnikiem w Norwegii i jednym z największych w Europie.

Linie lotnicze Norwegian obsługują trasy niemal w całej Europie oraz do USA, na Wyspy Kanaryjskie, do Afryki Północnej oraz jedna trasę do Azji – Bangkoku. Linią można dolecieć również do znajdującej się na Arktyce, należącej do Norwegii prowincji Svalbard. W sumie tanie linie lotnicze Norwegian obsługują ok. 100 portów lotniczych na świecie.

W tanich liniach lotniczych Norwegian pasażerowie podróżują w jednej klasie rezerwacyjnej, ale mają możliwość wykupienia dodatkowych usług, jak pierwszeństwo odprawy, posiłek na pokładzie itp. To, jakie usługi wliczone są w cenę biletu Norwegian, zależy od trasy lotu.

W najtańszej taryfie pasażerom przysługuje tylko bagaż podręczny. Bagaż rejestrowany pasażerowie Norwegian mogą dokupić osobno lub w ramach odpowiedniej taryfy. Ceny za bagaż rejestrowany w Norwegian zależą od trasy lotu.